Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Погода в Тернополі » Україна
Сайт
анестезіологів
Тернопілля

   
  Сайт анестезіологів Тернопілля
  Стаж
 
http://www.vz.kiev.ua/med/728/3.shtml
із матеріалів газети "Ваше здоров'я"

Чи маю я право на пільгову пенсію, якщо я працював лікарем-анестезіологом ЦРЛ, де не було реанімаційного відділення?
О. ПИЛИПЕНКО.
Чернігівська обл.
Досить часто серед цієї категорії лікарів побутує думка, що вони мають право на обрахування стажу роботи в подвійному розмірі незалежно від того, де вони працюють, хоча закон говорить інше. Стаття 60 Закону "Про пенсійне забезпечення" тепер викладена у такій редакції: "Робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікуванням осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі". Як бачите, мова йде не про певні посади, а про певні заклади охорони здоров'я чи їх структурні підрозділи. Законом не встановлюються обмеження щодо посад, робота на яких у вищезазначених закладах зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.
Отже, право на обрахування стажу роботи у подвійному розмірі мають не лікарі-анестезіологи центральної районної лікарні, а всі без винятку працівники відділення реанімації, якщо таке спеціалізоване відділення було в складі лікарні. Якщо ж такого відділення не існувало, то ніхто не набув права на обрахування стажу у подвійному розмірі. Одночасно нагадаємо читачам, що наказом Міністерства охорони здоров'я України від 8. 10. 1997 р. № 303 "Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби України" відділення реанімації, які існували у 1997 році, були перейменовані у відділення (групи) анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками та без ліжок відповідно до переліку медичних спеціальностей, зареєстрованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я, із збереженням за ними функціональних повноважень відділень реанімації.
З цього приводу Міністерство праці та соціальної політики України, Пенсійний фонд України, Міністерство охорони здоров'я України спільним листом від 02.08.2002 року повідомили всі відділення пенсійних фондів, що роки роботи у відділеннях (групах) анестезіології та інтенсивної терапії зараховуються до стажу роботи у подвійному розмірі. Працівники пенсійних фондів при призначенні пенсій і обрахуванні стажу роботи зобов'язані звірити записи у трудовій книжці працівника на їх відповідність нормам закону про пенсійне забезпечення. Якщо в трудовій книжці не записано про те, що працівник працював у відділенні (чи групі) реанімації, він не зможе довести права на обрахування стажу у подвійному розмірі. Як можна зрозуміти з листа дописувача, він працює лікарем в центральній районній лікарні з 1978 року і донині, отже його загальний стаж в охороні здоров'я становить більше 25 років, тому він має право вийти на пільгову пенсію за вислугу років.
Не зовсім зрозумілим залишається формулювання закону "робота в інших інфекційних закладах (відділеннях)". Чи належать сюди протитуберкульозні заклади, адже за класифікацією ВООЗ, туберкульоз - це інфекційна хвороба? Як будуть обраховувати стаж працівникам септичних центрів чи інших відділень, в яких лікуються інфекційні хворі, але у назві закладу чи відділення слово "інфекційне" не означене?
Профспілка звернулася за роз'ясненнями щодо цих питань до Міністерства праці та соціальної політики України. При отриманні відповіді ми опублікуємо це роз'яснення на шпальтах "Вашого здоров'я".




Добавить комментарий к этой странице:
Ваше имя:
Ваше сообщение:

 
  На Сайте были уже 130970 посетителей (505957 хитов) !
Завантажується...